Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka njoftuar sot se dje janë vrarë 6 pjesëtarë të saj dhe një përkthyes nga një sulm me bombë në perëndim të Bagdadit. Ushtarët ishin pjesë e njësisë që po zbulonin bunkerë të armatimit.
Në Ramadi sot janë vrarë edhe dy policë irakianë. Njëherësh, një ushtar i Koresë Jugore është gjetur i vrarë në një bazë ushtarake në Irakun verior.
XS
SM
MD
LG