Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEXAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Scheffer janë takuar në rançin e presidentit amerikan për të diskutuar mbi misionin në Kosovë, rritjen e dhunës në Afganistan, dhe sistemin mbrojtës raketor amerikan në Evropë.
Në darkën e punës kanë marrë pjesë edhe Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice dhe Sekretari i Mbrojtjes, Robert Gates.
XS
SM
MD
LG