Ndërlidhjet

BEJRUT


Forcat e Libanit filluan përleshje të reja të armatosura me ekstremistët islamikë në veri të vendit, një ditë pas përleshjeve të përgjakshme që lanë 40 të vdekur.
Trupat shkëmbyen zjarr artilerik me ekstremistët, që janë ngulitur në kampin e refugjatëve palestinezë në Nahr Al-Bared, në veri të portit Tripoli.
Ndërkohë, një grua e humbur jetën dhe 9 persona janë plagosur nga shpërthimi afër një qendre tregtare në pjesën krishtere të Bejrutit.
XS
SM
MD
LG