Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Të paktën 8 veta raportohet së janë vrarë dhe 12 janë plagosur në sulmin nga ajri të ushtrisë izraelite, që kishte në shënjestër shtëpinë e liderit të grupit militant Hamas. Sulmi ndaj shtëpisë së Khalil al-Haya u krye disa orë pasi Izraeli i miratoi operacionet kundër militantëve palestinezë. Në kohën e sulmit, lideri i Hamasit nuk ndodhej në shtëpi.
XS
SM
MD
LG