Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri për Siguri Publike Avi Ditcher tha se Izraeli do ta vrasë liderin politik të Hamasit në mërgim, Khaled Meshaal "në rastin e parë të mundshëm."
Meshaal "është më shumë se një shënjestër legjitime dhe jam i bindur se në rastin e parë do ta heqim qafe", i tha Ditcher radios ushtarake izraelite.
Meshaal, i cili jeton në mërgim në Siri, mbijetoi një atentat në Amman në vitin 1997.
Në të tjera zhvillime shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana ka filluar turneun e tij në rajon, ku Izraeli do jetë ndalesa e parë.
XS
SM
MD
LG