Ndërlidhjet

GAZA


Pesë palestinezë dhe një izraelit kanë humbur jetën në valën e fundit të dhunës. Viktima izraelite në qytetin Sderot ishte e para që kur filluan sulmet raketore palestineze në nëntor. Përgjegjësinë për sulmin e mori Jihadi Islamik dhe Hamasi.
Ndërkohë, Izraeli tha se mund ta vrasë kryeministrin palestinez Ismail Haniyeh, në shenjë hakmarrjeje për sulmet raketore të grupit Islamist në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG