Ndërlidhjet

BEJRUT


Grupi militant Fatah al-Islam shpalli armëpushim, për të cilin tha se do të vlejë derisa nuk do të ketë sulme nga ushtria libaneze. Grupi islamik dhe ushtarët libanezë kanë zhvilluar luftime që nga e diela, në afërsi të kampit të refugjatëve palestinezë në Nahr el Bared, në Libanin verior. Të paktën 81 persona janë vrarë gjatë luftimeve.
XS
SM
MD
LG