Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarët në Turqi thanë se të paktën pesë persona u vranë dhe më shumë se 60 të tjerë u plagosën nga shpërthimi në një zonë shumë të populluar në Ankara. Kryeministri Recep Tayyip Erdogan tha se duket që shpërthimi ishte "sulm terrorist".
Shpërthimi ndodhi në Ulus, zonë e njohur për pushimoret turistike dhe tregjet.
XS
SM
MD
LG