Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore pritet që nesër t'i paraqes Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, raportin më të ri rreth programeve bërthamore të Iranit. Analistët presin që shefi Muhamed al Baradei të raportojë për zgjerimin e mëtejmë të programit për pasurimin e uraniumit dhe mungesën e bashkëpunimit të Teheranit me Agjencinë.
Një konkluzion i tillë me siguri do të çonte në zgjerimin e sanksioneve kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG