Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata e Serbisë për krim të organizuar pritet të shpall nesër vendimin për të akuzuarit rreth vrasjes së ish kryeministrit Zoran Gjingjiq, në vitin 2003. Në mesin e të akuzuarve është edhe i dyshuari si organizator i vrasjes, ish komandanti i paramilitarëve dhe policisë Milorad Ulemek.
Ai edhe të akuzuarit e tjerë i kanë mohuar akuzat.
XS
SM
MD
LG