Ndërlidhjet

VJENË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin filloi vizitën në Vjenë, ku takohet me presidentin e Austrisë Heinz Fischer, kancelarin Alfred Gusenbauer dhe zyrtarë të tjerë. Njëra nga temat e takimeve është paralajmëruar të jetë edhe Kosova.
Ndërkohë, dhjetëra pjesëtarë të komunitetit çeçenë u mblodhën në afërsi të zyrës së presidentit Fischer për të protestuar kundër vizitës. Afërsisht një mijë policë po garantojnë sigurinë e vizitës, e cila do të përfundojë nesër.
XS
SM
MD
LG