Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendëskryeministri i Rusisë Sergei Ivanov tha se Moska nuk do të bashkëpunojë me Shtetet e Bashkuara për sistemin e mbrojtjes raketore në Evropë. Uashingtoni planifikon që pjesë të sistemit të vendosen në Poloni dhe në Çeki. Ivanov tha sot se Rusia nuk do të "bashkëpunojë për çështje që janë kundër saj".
XS
SM
MD
LG