Ndërlidhjet

GAZË


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbaz po qëndron në Qytetin e Gazës për bisedime me kryeministrin Ismail Haniyah. Ata po përpiqen të sigurojnë vazhdimin e armëpushimit ndërmjet fraksioneve rivale Hamas dhe Fatah.
Më tepër se 50 persona kanë humbur jetën në luftimet e ditëve të fundit ndërmjet grupeve palestineze.
XS
SM
MD
LG