Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar finlandez dhe një civil afgan janë vrarë nga shpërthimi në afërsi të një baze ushtarake në veriperëndim të Afganistanit. Në një sulm tjetër në Kabul u vra një polic dhe një civil. Ndërkohë, në Afganistanin Perëndimor, policia tha se të dyshuarit si militantë talebanë i kanë prerë kokën një personi dhe trupin e tij e kanë lënë në një treg në krahinën Helmand.
XS
SM
MD
LG