Ndërlidhjet

PRAGË


16 presidentë nga Evropa Qëndrore dhe Lindore diskutojnë sot në Bërno të Cekisë të ardhmen e rajonit.
Ndër temat kryesore të takimit vjetor do jenë statusi i Kosovës dhe planet amerikane për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore në Ceki dhe Poloni.
Në takim marrin pjesë mes të tjerësh dhe presidentët e Shqipërisë, Malit të Zi, Maqedonisë, Bosnjës, Serbisë, Austrisë, Italisë.
XS
SM
MD
LG