Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjashtë policë irakainë janë vrarë në veri të vendit nga shpërthimi i një bombe.
Në ujërat e lumit Eufrat u gjet trupi i një ushtari amerikan, që llogaritej i humbur së bashku me dy ushtarë të tjerë që nga 12 maji.
Trupi i ushtarit kishte goditje me plumbë dhe shenja torturash.
Gjatë 24 orëve të fundit ushtria amerikane njoftoi vrasjen e 9 ushtarëve, duke e cuar në 80 numrin e trupave të vrarë gjatë majit.
Në orët e vona të së mërkurës ëshët sulmuar kolona e Departamentit të Shtetit në Bagdad, por e ndihmuar nga helikopterët Apacë nuk pati të lënduar.
XS
SM
MD
LG