Ndërlidhjet

NJU JORK


Human Rights Ëatch ka kërkuar nga parlamenti i Afganistanit të lejojë kthimin e ligjvënëses Malalai Xhoja, pas kritikave që ajo kishte bërë për kolegët e saj.
Xhoja deklaroi në fillimjavë se parlamenti nuk kishte vlerë më shumë se një gomar apo lopë.
Grupet e të drejtave të njeriut e vlerësojnë Xhojan si mbrojtëse të fuqishme të të drejtave të njeriut dhe të grave afgane.
XS
SM
MD
LG