Ndërlidhjet

PEKIN


11 punëtorë vdiqën, 7 të tjerë u plagosën dhe dy llogariten të humbur pas shpërthimit në një minierë qymyri në Kinë.
Minierat kineze janë ndër më të rrezikshmet në botë, derisa mijëra minatorë vdesin cdo vit si rezultat i incidenteve të sigurisë.
XS
SM
MD
LG