Ndërlidhjet

PRAGË


16 presidentë nga Evropa Qëndrore dhe Lindore diskutuan sot në Bërno të Çekisë për statusin e Kosovës dhe integrimin e saj në Bashkimin Evropian. Në takimin e rregulltë vjetor marrin pjesë, mes të tjerësh, edhe presidentët e Shqipërisë, Malit të Zi, Maqedonisë, Bosnjës, Serbisë, Austrisë, Italisë.
XS
SM
MD
LG