Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Ministri i Jashtëm i Sllovakisë Jan Kubish tha se negociatat e reja për Kosovën janë të kota dhe plani i krenegociatorit Martti Ahtisaari është baza e vetme për rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Për agjencinë sllovake të lajmeve SITA ai paralajmëroi se Sllovakia në Këshillin e Sigurimit do të votojë "njësoj si vendet tjera të Bashkimit Evropian".
"Palët nuk kanë qenë në gjendje të merren vesh deri tani dhe nuk vlerësojmë se kjo është e mundur as në të ardhmen" tha Kubish.
XS
SM
MD
LG