Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin shkoi në Luksemburg për bisedime me zyrtarët rreth një varg çështjesh bilaterale dhe të Bashkimit Evropian. Njëra nga temat, paralajmërohet të jetë edhe Kosova.
Në fokus të vizitës janë edhe tensionet ndërmjet Moskës dhe BE-së, për çështje të tilla si planet amerikane për sistemin e mbrojtjes raketore në Evropë.
XS
SM
MD
LG