Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore tha se Irani me siguri është ndërmjet tre dhe tetë vite larg prodhimit të armëve atomike, në rast se vendos të zgjedh këtë rrugë. Shefi i Agjencisë Mohamed El Baradei i bëri thirrje Iranit që të "dëgjoj bashkësinë ndërkombëtare".
"Irani duhet të dëgjoj bashkësinë ndërkombëtare. Duhet të pezullojë aktivitetet për pasurimin e uraniumit si mjet i ndërtimit të besimit" tha El Baradei.
Ndërkohë, presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad tha se Teherani nuk do të ndalë "për asnjë moment" programin bërthamor.
XS
SM
MD
LG