Ndërlidhjet

GAZË


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbaz i bëri thirrje Hamasit që të ndalë menjëherë sulmet me raketa ndaj Izraelit. Ai tha se ka takuar udhëheqësit e fraksioneve palestineze në përpjekje për ndalimin e sulmeve.
Abbaz tha se sulmet duhet të ndalen në mënyrë që të arrihet besimi ndërmjet palestinezëve dhe Izraelit në Rripin e Gazës dhe në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG