Ndërlidhjet

NABLUS


Trupat izraelite arrestuan në Rripin e Gazës më shumë se 30 zyrtarë të lartë të Hamasit, përfshirë Ministrin e Arsimit Nasser Shaer. Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abbaz tha se arrestimet janë goditje për përpjekjet e paqes.
Shtetet e Bashkuara thanë se arrestimet kanë ngritur "shqetësimet".
Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian Havier Solana u takua sot në Gazë me Abbaz-in dhe u bëri thirrje palestinezëve dhe Izraelit që të ndalin dhunën.
XS
SM
MD
LG