Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u bëri thirrje vendeve të Evropës Qëndrore dhe Lindore, anëtare të Bashkimit Evropian, që të "luajnë sipas rregullave" për të zbutur tensionet në rritje me Moskën.
"Në bashkëpunimin tonë ka probeme, por ne po provojmë t'i zgjidhim së bashku", tha Putin gjatë vizitës së sotme në Luksemburg.
XS
SM
MD
LG