Ndërlidhjet

MOSKË


Ish presidenti sovjetik Mikhail Gorbachev kritikoi planet e Shteteve të Bashkuara për vendosjen e pjesëve të sistemit të mbrojtjes raketore në Evropë. Ai tha se sistemi mund të rrezikojë sigurinë ndërkombëtare dhe të rris garën për armatim.
Shtetet e Bashkuara planifikojnë që sistemi të vendoset në Çeki dhe në Poloni.
XS
SM
MD
LG