Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico u angazhua sot për miratimin sa më të shpejtë të rezolutës për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
"Miratimi i shpejtë i rezolutës është i pashmangshëm për të parandaluar proceset e pakontrolluara dhe hapat e njëanshëm nga ana e Kosovës, Serbisë, apo bashkësisë ndërkombëtare" tha Fico në Bratisllavë, në konferencën e shefave të Parlamentit Evropian dhe të parlamenteve të vendeve anëtare dhe kandidate për Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG