Ndërlidhjet

TOKIO


Agjencitë japoneze të lajmeve njoftuan se Koreja e Veriut ka lancuar disa raketa me rreze të shkurtër veprimi në drejtim të Detit të Japonisë. Agjencitë thanë se raketat nuk kanë paraqitur rrezik për Japoninë. Ministria e Mbrojtjes dhe e Jashtme e Japonisë ende nuk i kanë konfirmuar këto raporte.
XS
SM
MD
LG