Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati i Shteteve të Bashkuara miratoi 100 miliardë dollarë fonde shtesë për luftërat në Irak dhe në Afganistan, pa caktuar afat për tërheqjen e trupave. Presidenti George Bush pritet ta nënshkruajë këtë ligj. Por, ligji është kundërshtuar nga kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi.
"Kemi humbur mijëra amerikanë. Numri është vështirë të caktohet por të gjithë pajtohen se rreth 100 mijë irakianë kanë vdekur. Mendojmë se duhet një drejtim i ri dhe duhet të flasim për një vizion tjetër për stabilitet në Lindjen e Mesme" tha Pelosi.
XS
SM
MD
LG