Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka raportuar për vrasjen e tetë ushtarëve të saj pas sulmeve dhe luftimeve në Irak. Kështu, numri i ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak gjatë këtij muaji arriti në 100. Prej marsit të vitit 2003, kur Shtetet e Bashkuara invaduan, Irakun janë vrarë 3450 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG