Ndërlidhjet

KANDAHAR


Dy oficerë të policisë afgane dhe 10 kryengritës janë vrarë në përleshjet e fundit me talibanët në krahinën Kandahar.
Ndërkohë, trupat e NATO-s të prira nga forcat amerikane, sot i kanë kapur dy udhëheqës të celulave të talibanëve dhe të Al Kaidës në jug dhe juglindje të vendit. Detaje tjera nuk janë bërë publike.
XS
SM
MD
LG