Ndërlidhjet

ROMË


Marina italiane ka shpëtuar 27 migrantë afrikanë, anija e të cilëve mbrëmë ishte fundosur afër brigjeve të Libisë. Nuk dihet saktë sa njerëz ka patur në anije.
Viteve të fundit, mijëra migrantë nga Afrika e kanë kaluar Mesdheun për në Itali dhe vende tjera evropiane, në përpjekje për të fituar statusin e refugjatit në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG