Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarët turq thanë se pesë veta kanë vdekur dhe tre konsiderohen të zhdukur nga përmbytjet në krahinën Agri në lindje të vendit afër kufirit me Iranin.
Njoftohet se Gjysëmhëna e Kuqe ka ngritur tenda në zonat e prekura.
Në nëntor, nga vërshimet në Turqi e humbën jetën 46 njerëz.
XS
SM
MD
LG