Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 21 njerëz janë vrarë dhe 68 janë plagosur nga shpërthimi i një automjeti bombë afër xhamisë më të madhe sunite në Bagdad.
Njoftohet se nga shpërthimi janë djegur edhe rreth 10 automjete tjera në zonën tregtare Al-Sinak.
XS
SM
MD
LG