Ndërlidhjet

ARLINGTON


Presidenti George Bush tha se Shtetet e Bashkuara janë më të sigurta nga sulmet terroriste për shkak të sakrificave që kanë bërë ushtarët amerikanë. Bush i bëri këto komente në varrezat kombëtare Arlington pranë Uashingtonit, me rastin e Ditës Përkujtimore në Shtetet e Bashkuara, me ç'rast përkujtohen të rënët në luftë.
Bush tha se nga vdekja e ushtarëve amerikanë "duhet të dalë një botë ku ëndërrat e vrazhdëta të tiranëve dhe terroristëve do të dështojnë", dhe ku "dhurata e lirisë është siguruar për miliona njerëz, që asnjëherë nuk kanë ditur për të".
XS
SM
MD
LG