Ndërlidhjet

PRAGË


Polonia nuk do t'i diskutojë me Rusinë planet amerikane për vendosjen e mburojës raketore në Evropë, ka deklaruar presidenti Lech Kaczynski.
"Ne sigurisht që nuk do ta diskutojmë këtë me rusët. Kjo u përket marrëdhënieve tona dhe amerikanëve", ka thënë presidenti polak për të përditshmen çeke Mlada Fronta.
XS
SM
MD
LG