Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut Joachim Ruecker pret që vendimi për statusin e Kosovës në Këshillin e Sigurimit të jetë çështje javësh, e jo muajsh. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Ruecker shprehu besim të plotë te procesi i udhëhequr në Kombet e Bashkuara, dhe tha se ai nuk do të dështojë.
Ruecker ka potencuar edhe nevojën e miratimit të shpejtë të ligjeve që dalin nga pakoja e Ahtisarit për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG