Ndërlidhjet

MADRID


Policia e Spanjës ka arrestuar 16 veta që dyshohen se kanë rekrutuar militantë islamikë për të luftuar në Irak dhe në Afganistan. Qeveria njoftoi se 14 janë algjerianë dhe dy marokenë.
Arrestimet janë bërë në disa qytete afër Barcelonës.
XS
SM
MD
LG