Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë Jozefina Topalli ka filluar dje një vizitë në Prishtinë. Sot ajo është pritur në takime të ndara nga udhëheqësit më të lartët ë institucioneve dhe ata të partive politike, si dhe nga shefi i UNMIK-ut. Topalli ka pohuar në Prishtinë se beson në nxjerrjen e rezolutës së re për Kosovën në Këshillin e Sigurimit dhe nuk pret që Rusia me veton e saj ta pengoj nxjerrjen e kësaj rezolute.
XS
SM
MD
LG