Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë Jozefina Topalli përfundoi vizitën zyrtare në Prishtinë. Ajo është pritur në takime të ndara nga udhëheqësit më të lartët të institucioneve dhe ata të partive politike, si dhe nga shefi i UNMIK-ut. Topalli ka pohuar në Prishtinë se beson në nxjerrjen e rezolutës së re për Kosovën në Këshillin e Sigurimit dhe nuk pret që Rusia me veton e saj ta pengoj nxjerrjen e kësaj rezolute.
XS
SM
MD
LG