Ndërlidhjet

KABUL


NATO-ja ka njoftuar se 7 pjesëtarë të saj kanë humbur jetën pas përplasjes së djeshme të helikopterit të tyre në jug të Afganistanit. Zëdhënësi i NATO-s Majori Jon Tomas tha se ka gjasë që helikopteri i rrëzua nga një sulm armiqësorë. Talibanët morrën përgjegjësinë për sulmin dhe thanë se 35 trupa të NATO-s u vranë gjatë përplasjes së helikopterit.
XS
SM
MD
LG