Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin tha se provat e raketave të reja ndërkontinentale ballistike janë përgjigje ndaj hapave të Shteteve të Bashkuara "për të mbushur Evropën Lindore me armë të reja".
Rusia kundërshton ashpër planet amerikane për të vendosur pjesë të mbrojtjes raketore në Ceki dhe Poloni.
Putini në një konferencë për shtyp tha se Rusia nuk është përgjegjëse për "garën aktuale të armatimit".
XS
SM
MD
LG