Ndërlidhjet

MADIRD


Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondolisja Rajs i bëri thirrje Teheranit të dëgjojë Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe të ngrijë pasurimin e uraniumit.
Irani nga ana tjetër këmbëngul se do vazhdojë me programet bërthamore.
Deklarata e Iranit u përsërit vetëm pak orë pas takimit që pritet të zhvillohet në Madrid mes ndërmjetësuesit iranian, Ali Larixhani dhe shefit të diplomacisë evropiane, Joaver Solana.
XS
SM
MD
LG