Ndërlidhjet

PRAGË


Akuzat e presidentit rus Vladimir Putin se Shtetet e Bashkuara kanë filluar një garë të re armatimi janë qesharake, tha ambasadorja amerikane në NATO, Viktoria Njuland.
Në intervistën e dhënë në selinë e radios Evropa e Lirë në Pragë, Njuland theksoi se planet për vendosjen e mbrojtjes raketore në Ceki dhe Poloni janë thjesht mbrojtëse dhe synojnë të përballen me kërcënime strategjike, sic janë ato që paraqet aktualisht Irani.
XS
SM
MD
LG