Ndërlidhjet

SOFJE


Ligjvënësit bullgarë miratuan marrëveshjen me Shqipërinë dhe Maqedoninë për ndërtimin e transportuesit të naftës e gazit nga Deti i Zi në Detin Adriatik.
Projekti 895km i gjatë i njohur si projekti AMBO, do kushtojë 1.5 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG