Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë në incidente të ndara në kryeqytetin irakian. Maji ka qenë muaji me numrin më të madh të viktimave në mesin e trupave amerikane në këto dy vjet e gjysmë.
Në të tjera zhvillime së paku 25 persona u vranë dhe 20 të tjera u plagosën nga një sulm vetvrasës në qytetin e Falluxhës në perëndim të Irakut.
Sulmi ndodhi pranë një qendre rekrutimi të policëve.
XS
SM
MD
LG