Ndërlidhjet

POTSDAM/GJERMANI


Sekretarja amerikane e shtetit, Kondoliza Rajs ka përsëritur mbështjetjen për pavarësinë e Kosovës. Padyshim sfida më e ngutshme për momentin është Kosova. Status quoja nuk mund të vazhdojë dhe pavarësia fillimisht e mbikqyrur është drejtimi i vetëm realist dhe i dëshirueshëm" tha Rajs. Ajo i bëri këto komente mbrëmë në Gjermani derisa është nderuar me çmimin për inkurajimin e marrëdhënieve Gjermani- Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG