Ndërlidhjet

MOSKË


Versioni i ri i projekt rezolutës për Kosovën është i pakënaqshmën tha zëdhënësi i ministrisë së Jashtme të Rusisë, Mihail Kaminin.
"Ne jemi për vazhdimin e bisedimeve në mënyrë që të gjendet një zgjidhje e përshtatshme për të dyja palët Serbinë dhe Kosovën" tha Kaminin.Komentet e tij kanë ardhur pas paraqitjes së djeshme të një versioni të ri të projekt rezolutës për Kosovën të cilën do ta diskutojë sot në nivel ekspertësh Këshilli i Sigurimit.
XS
SM
MD
LG