Ndërlidhjet

HAGË


Gjenerali serb i Bosnjës, Zdravko Tolimir, i akuzuar për gjenocid gjatë luftës në Bosnjë sot pritet të transferohet në Gjykatën Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë. Ai u arrestua dje nga policët serbë dhe boshnjakë në kufirin e Bosnjës.
Tolimir ka qenë ndihmës i Ratko Mlladicit, një nga të kërkuarit kryesor të Gjyakëts së Hagës.
XS
SM
MD
LG