Ndërlidhjet

BERLIN


Ka pasur reagime të ndryshme pas propozimeve të fundit të presidentit Bush për të zvogluar dioskidin e karbonit në hapësirë. Auistralia Gjermani dhe Japonia mirëpritën propozimet e Bushit për një takim të 14 shteteve, që janë ndotësit më të mëdhenjë të mjedisit. Por kreu i Komisionit Evropian Barroso tha se Uashingtoni duhet të përcaktojë qëllime më ambicioze në këtë drejtim.
XS
SM
MD
LG